Desert Tech MDRX, ráže 300 BLK, 16", černá, puška samonabíjecí

Kompaktní samonabíjecí puška koncepce bull-pup ve stále oblíbenější ráži .300 AAC Blackout v černé barvě.

86 440,00 Kč vč. DPH
71 438,02 Kč bez DPH
Dostupnost
Momentálně nedostupné
Prodej pouze na zbrojní průkaz + u zbraní nákupní povolení!
  • Kód produktu: DT-MDRX-SBB-DAC-FE
  • EAN kód: 1038486000893
  • Hmotnost: 4014 g
  • Výrobce: DESERT TECH

Desert Tech MDRX (Micro Dynamic Rifle) ráže 300 AAC Blackout (300 BLK, 300 Whisper), hlaveň 16"

Americká zbrojova Desert Technologies (dříve DTA, Desert Tactical Arms) je proslulá výrobou špičkových, vysoce přesných a multirážových pušek, zásadně pouze v konstrukčním uspořádání bull-pup. V současné době má tato společnost v nabídce jednak malorážové odstřelovací pušky řady SRS, velkorážové a antimateriálové pušky HTI a nakonec samonabíjecí pušky řady MDR, resp. MDRX.

Zkratka MDR značí Micro Dynamic Rifle a bez nadsázky lze říci, že to je v současnosti jeden z nejlepších bull-pupů na světě. Díky tomuto konstrukčnímu řešení jsou tyto zbraně i při zachování standardní délky hlavně velmi kompaktní, díky úchopu v těžišti velmi vyvážené a snadno ovladatelné i jednou rukou. Výrobce se navíc soustředil na to, aby ovládací prvky byly co možná nejvíce podobné nebo shodné s puškami řady AR-15. Ovládaní zbraní je tak velmi intuitivní a snadné, ovládací prvky jsou buďto zcela oboustranné nebo dostupné z obou stran zbraně, případně jsou otočné na volitelnou stranu. Stejně tak je možná i změna směru vyhazování vystřelených nábojnic, postačí jen zaměnit krytky výhozních okének (jedna krytka slouží k vyhazování nábojnic a na druhé je vyhazovač). Varianty značené "FE" (Forward Ejection) mají navíc funkci vyhození vystřelené nábojnice až při dopředném pohybu závěru, takže ze zbraně lze bezpečně střílet i z opačného ramene, aniž by střelci hrozilo vyhození vystřelené nábojnice do obličeje. Varianty "SE" (Side Ejection) vyhazují nábojnice klasickým způsobem do strany.

Model MDRX je nadstavbou původního modelu MDR, oproti němuž má zesílený materiál pouzdra (polymer vyztužený skelným vláknem, jenž nyní odolává i pádovému testu dle amerických vojenských specifikací Mil-Spec), vylepšený spoušťový mechanismus (zkrácený chod i reset, snížený odpor), upravený plynový násadec (musí odolat vojenským zkouškám při zaplavení vodou nebo ponoření do bahna) a standardně jsou tyto pušky dodávány s účinným kompenzátorem zpětného rázu.

Pušky Desert Tech MDRX jsou multirážové (multi-caliber), což znamená, že do jednoho pouzdra zbraně lze za pomocí konverzního kitu instalovat hlaveň a případně závěr a redukci zásobníkové šachty. Lze tak snadno měnit nejen délky hlavní a tím i určení zbraně, ale také ráže. Výhodou je fakt, že např. náboje 6,5 Creedmoor a 308 Winchester, stejně jako 223 Remington a 300 BLK, mají shodný dnový rozměr, tedy pro změnu ráže mezi těmito dvěma rážemi vždy postačí pouze vyměnit hlaveň.

Pušky jsou kompatibilní se zásobníky pro AR-15 (v rážích 223 Rem./ 5,56 x 45 / 300 BLK) nebo AR-10 (v rážích 308 Win. / 6,5 Crdm) a standardně jsou dodávány se zásobníkem Magpul P-MAG.

V základu se vždy pušky MDRX dodávají v jednom kompletu (v jedné ráži), konverzní kity nebo samostatné hlavně lze objednat a dodat samostatně.

Technické specifikace:
ráže: 300 AAC Blackout (300 BLK, 300 Whisper)
dělka hlavně: 16" (406,4 mm)
stoupání vývrtu: 1:17" (177,8 mm)
úsťový závit: 5/8"x24 UNEF
rozměry: 661 x 199,7 x 42,9 mm
hmotnost: 4,01 kg
odpor spouště: 21 N

Desert Tech MDRX - Zbraně & náboje

 

Ráže: .300 BLK
Délka (mm): 661
Výška (mm): 200
Šířka (mm): 43
Zatím nebylo hodnoceno
Ohodnotit tento produkt
Tento produkt zatím nebyl hodnocen žádným zákazníkem.

Alternativní produkty


Načítám, prosím vydržte...